Wyszukiwanie

:

Treść strony

Autorzy

Artur Anuszewski
Artur Anuszewski -

(ur. 1951) geograf, podróżnik, fotografik, autor, wydawca.

Odwiedził 164 państwa ONZ i wszystkie kontynenty.

Odwiedził także 210 państw i terytoriów zależnych z listy 275 UN+, 242 kraje i terytoria z 329 listy Travelers' Century Club, 580 z 949 regionów świata listy Most Traveled People, 836 z 1313 regionów świata z listy Travellers' 1313 Club, 854 z 1301 regionów z listy Nomad Mania (TBT) oraz 387 obiekty UNESCO.

Od 1971 roku mieszka w Toruniu. Studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi w zakresie geografii fizycznej ukończył w 1977 roku.

W 1983 roku założył własne Biuro Podróży i Usług Turystycznych „Relaks” w Toruniu, które prowadził do 1990 roku. Od stycznia 1990 roku w związku z nowymi przepisami o działalności gospodarczej założył i jako właściciel prowadził do 2005 roku Biuro Podróży „ARTUR” w Toruniu. Od 2005 roku działa jako założyciel i właściciel Wydawnictwa Orient Artur Anuszewski w Toruniu.

Jest autorem 19 albumów opublikowanych w 48 wydaniach w łącznym nakładzie 255 140 egzemplarzy i ponad 5 tysięcy zdjęć opublikowanych w przeszło 300 książkach, m.in. w: Wielkiej Encyklopedii PWN, Wielkiej Encyklopedii Geografii Świata, Encyklopedii Britannica, Encyklopedii Biologicznej, Encyklopedii Historycznej Świata, Encyklopedii Geograficznej Świata, Ilustrowanej Encyklopedii Religii Świata, seriach wydawniczych ABC Świat, Nasza Ziemia, Cztery Strony Świata, czasopismach i kilkudziesięciu podręcznikach szkolnych.

Do 31.12.2019 r. odwiedził 854 regiony świata w 164 państwach ONZ (w tym 136 państw podczas samotnych podróży).

Trzykrotnie (w latach 1994, 1997 i 2018) samotnie objechał kulę ziemską w “80 dni dookoła świata”.

W czasie swoich podróży odwiedził m.in. Antarktydę, Spitsbergen, Indie, Nepal, Chiny, Japonię, Tajlandię, Myanmar, Kambodżę, Indonezję, Brunei, Sri Lankę, Malediwy, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Kuwejt, Katar, Iran, Uzbekistan, Oman, Jemen, Jordanię, Syrię, Egipt, Etiopię, Sudan, Madagaskar, Komory, Malawi, Zimbabwe, RPA, Mauretanię, Senegal, Kanadę, USA, Meksyk, Gwatemalę, Honduras, Nikaraguę, Kostarykę, Kubę, Peru, Chile, Ekwador, Argentynę, Brazylię, Kolumbię, Boliwię, Australię, Nową Zelandię, wiele wysp Oceanii i wszystkie kraje europejskie.

Jest autorem wielu fotoreportaży i wystaw fotograficznych m.in. zdjęcia z Meksyku znajdują się na stałej wystawie w Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika w Toruniu. Hobby to nie tylko fotografia i podróże, ale także szaradziarstwo. Ułożył i opublikował ponad 1000 krzyżówek i zadań szaradziarskich w czasopismach regionalnych i ogólnopolskich.

Jest członkiem polskich i zagranicznych stowarzyszeń takich jak: Most Travelled People, NomadMania,  Couchsurfing, a także byłym członkiem Polskiego Towarzystwa Geograficznego, Klubu Polarnego czy Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców. Posiada także uprawnienia pilota wycieczek zagranicznych.

Bibliografia

1.       https://e-wietor.pl/anuszewski-artur/

2.       https://sites.google.com/site/travellers1313club/anuszewski-artur

3.        https://sites.google.com/site/myworldarturanuszewski/

4.        https://nomadmania.com/profile/5

5.https://mtp.travel/users/363

Wykaz artykułów autora

Informacja o finansowaniu strony internetowej

Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Dolne menu strony

Stopka strony

(c) menazeria.eu - wszelkie prawa zastrzeżone
do góry