Wyszukiwanie

:

Treść strony

Autorzy

Beata Kornicka-Konecka
Beata Kornicka-Konecka -

jest laureatką wielu prestiżowych nagród. Swoje prace prezentowała na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju, Europie i Stanach Zjednoczonych. W USA należy do Międzynarodowego Towarzystwa “Emocjonalistów”, a w Szklarskiej Porębie do Stowarzyszenia “Nowy Młyn”, który skupia współczesną Kolonię Artystyczną Karkonoszy.

Urodzona w Poznaniu, w rodzinie artystyczno-prawniczej, jest absolwentką Wydziału Malarstwa, Grafiki i Rzeźby poznańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych. Dyplom z projektowania graficznego uzyskała w 1983 r. w pracowni Grzegorza Marszałka. Od roku 1994 mieszka w Szklarskiej Porębie, gdzie wspólnie z mężem Januszem Koneckim prowadzi zajęcia plastyczne przygotowujące młodzież do szkół artystycznych. Nauczanie i praca z młodzieżą jest jej drugą pasją, do 2018 roku uczyła Malarstwa, Rysunku, Projektowania Graficznego oraz prowadziła młodzieżowe plenery i warsztaty plastyczne w Liceum Plastycznym w Jeleniej Górze.
 
Uprawia malarstwo, grafikę i rysunek. Jest autorką cyklów rysunkowych inspirowanych dziełami literackimi, jak "Dekameron" Boccaccia, "Rękopis znaleziony w Saragossie" J.Potockiego, "Księga Ducha Gór” Carla Hauptmanna...oraz rysunków z cyklu "MaskiI", "Maski II", "Maski III", tryptyk "Samotność Boga", tryptyk "Wspomnienia-Zapomnienia",tryptyk "Femina",cykl "cumulus...", erotyki..., "Wachlarz życia" i inne.  
 
O jej sztuce ukazał się szereg tekstów w czasopismach, katalogach oraz podręcznikach szkolnych a jej prace znajdują się w muzeach i zbiorach prywatnych w Europie oraz USA. 
 
W 2015 roku została odznaczona medalem “Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Wykaz artykułów autora

Informacja o finansowaniu strony internetowej

Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Dolne menu strony

Stopka strony

(c) menazeria.eu - wszelkie prawa zastrzeżone
do góry