Wyszukiwanie

:

Treść strony

Wydarzenia

Karnawałowa premiera w Teatrze Muzycznym

  • poniedziałek 2015-01-05 godz. 19:00

5 stycznia 2015 Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu zaprasza na premierę musicalu „Machiavelli”, do którego libretto w 1975 roku napisali Ryszard Marek Groński i Antoni Marianowicz, muzykę skomponował niezapomniany Jerzy Wasowski, a spektakl w Toruniu reżyseruje Bartłomiej Wyszomirski.

Scenariusz oparty jest na XVI-wiecznej komedii Machiavellego „Mandragora”, opowiadającej o zepsuciu społeczeństwa i wszechobecnej głupocie. Wyszomirski przenosi historię mistrza podstępu w czasy współczesne, co podkreślać będą odważne kostiumy Wandy Kowalskiej, złocona scenografia Wojciecha Stefaniaka oraz cięty i wyjątkowo aktualny komentarz „moralności” polityków i kleru.

Bohater opowieści, jeden z najwybitniejszych umysłów politycznych swego czasu, Niccolo Machiavelli, mistrz podstępu i politycznej intrygi, tym razem ośmiesza ludzką głupotę, która nie zależy ani od stanowisk, ani wykształcenia. Znany powszechnie doktor praw Calfucci, wraz ze swą żoną Lukrecją, od dawna starają się o dziecko. Rezultaty ich działań pozostają jednak nikłe. W skutek zmyślnej intrygi głównego bohatera – Machiavellego oraz jego ucznia Kalimacha w tej nieszczęśliwej sytuacji pojawia się przebiegłe rozwiązanie…

Realizatorzy zapowiadają przedstawienie, które ma zadziwić nieoczywistymi chwytami reżyserskimi, bogatymi w niebanalny, momentami ocierający się o granicę absurdu wręcz humor. Tradycyjnie w Teatrze Muzycznym wpadające w ucho melodie stanowić będą jeden z głównych atutów spektaklu. Tempo spektaklu nadawać będą wykonywane na żywo przez aktorów i pięcioosobową sekcję muzyków piosenki Jerzego Wasowskiego, których jazz-rockowe aranżacje opracował Tomasz Lewandowski – kierownik muzyczny przedstawienia.

W spektaklu muzycznym występują Dariusz Bereski, Michał Chorosiński, Agnieszka Płoszajska, Kornelia Raniszewska, Radosław Smużny i Witold Szulc, a muzykę wykonują Mateusz Gruszkowski, Tomasz Lewandowski, Szymon Łukowski, Michał Rybka oraz Nikodem Wróbel.

(AS)

 

Ryszard Marek Groński / Antoni Marianowicz „Machiavelli”

reż. Bartłomiej Wyszomirski

muzyka Jerzy Wasowski

premiera 5 stycznia 2015, g. 19:00

(spektakle także 6, 7 i 30 stycznia oraz 1 lutego o g. 19:00)

Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu

 

informację wprowadzono: niedziela 2015-01-04 21:30
ostatnia aktualizacja: wtorek 2015-02-03 17:59

Informacja o finansowaniu strony internetowej

Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Dolne menu strony

Stopka strony

(c) menazeria.eu - wszelkie prawa zastrzeżone
do góry