Wyszukiwanie

:

Treść strony

Wydarzenia

Teatr Muzyczny dla wszystkich!

  • sobota 2014-12-06

Istniejący w Toruniu stosunkowo od niedawna Impresaryjny Teatr Muzyczny zaskakuje swą prężną działalnością. Po premierze „Sióstr Parry”, odbywających się regularnie koncertach i muzycznych wydarzeniach, przyszedł czas na przeznaczony dla „najnajów” spektakl „Rosnę” w reżyserii Marioli Fajak-Słomińskiej oraz Janusza Słomińskiego.

„Rosnę” stanowi niezwykłą (bo opowiedzianą bez udziału słów!) bajkę o opiekujących się dziećmi aniołach. Za centrum opowieści uznać można historię jednej z bohaterek – Oli, która wskutek tej anielskiej protekcji, w nieoczekiwany sposób zaczyna „rosnąć”.

Przedstawienie oparte jest na „niebiańskiej”, wykorzystującej różne odcienie błękitu, scenografii, spokojnej, relaksującej muzyce, wyważonych, harmonijnie rozłożonych gestach i mimice aktorów, a także na animacjach lalkami. Co ciekawe, akcja sceniczna rozgrywa się za specjalnie skonstruowaną, quasi-telewizyjną ramą, podczas gdy publiczność, otoczona błękitnymi ścianami, obłokami oraz słoneczkami, siedzi na poduszkach. Całość generuje uczucie spokoju, wrażenie magiczności i odrealnienia.

Niniejszy spektakl miał swoją premierę 27 września 2014 roku, a najbliższe terminy, w których będzie można go obejrzeć to: 18, 25 oraz 26 października. Dokładniejsze szczegóły odnośnie do twórców przedstawienia, cen biletów oraz możliwości ich rezerwacji znajdą Państwo pod adresem:

http://teatrmuzyczny.torun.pl/10-repertuar/33-rosne

Tymczasem, wiemy już, że Teatr Muzyczny szykuje dla swych widzów niemałą niespodziankę z okazji powoli zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Stanowić ją będzie bajka familijna „Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy”, której premiera oficjalnie odbędzie się 6 grudnia. To historia o dobrych, uczciwych, umiejących kochać ludziach, którzy stają się ofiarami konsumpcjonizmu oraz bezduszności współczesnego świata. Ich los może się jednak wkrótce odmienić. W końcu, nadchodzą święta, a wraz z nimi szansa na wigilijny cud…

 

Te wspomniane wyżej, jak i inne produkcje Impresaryjnego Teatru Muzycznego w Toruniu chcielibyśmy Państwu serdecznie polecić!

 

(BA)

 

Galeria

  • miniatura
informację wprowadzono: niedziela 2014-10-12 18:42
ostatnia aktualizacja: niedziela 2015-01-04 21:30

Informacja o finansowaniu strony internetowej

Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Dolne menu strony

Stopka strony

(c) menazeria.eu - wszelkie prawa zastrzeżone
do góry