Wyszukiwanie

:

Treść strony

Wydarzenia

18. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest Kujawy i Pomorze

  • sobota 2020-10-17 - niedziela 2020-10-25

W roku 2020 kiedy do walki z niewidzialnym wrogiem potrzebna jest wiedza, doświadczenie i wytrwałość, a nie siła, władczość i nabite mięśnie, na szczególną uwagę zasługują  istoty o nadprzyrodzonych siłach, jak Leeloo, bohaterka wyjątkowej i niezapomnianej space opery Luca Bessona pt. „Piąty element”.

Leeloo w filmie była spoiwem dla czterech żywiołów natury: ziemi, ognia, wody i powietrza i pokonała grożące światu niebezpieczeństwo. W tym roku to ona właśnie będzie naszą przewodniczką przez dziewięć festiwalowych dni.

Kino nasycone jest superbohaterami, którzy jeden po drugim wstępują w niekończący się szereg. My chcemy uciec z szeregu, wyrwać się z legionu bitych na sztancy postaci i przypomnieć Leeloo, niepokorną „naprawiaczkę świata”. Heroskę jedyną w swoim rodzaju, bo będącą wyimaginowanym piątym żywiołem uzdrawiającym świat. W tym roku świętujemy symboliczną, osiemnastą edycję. A z kim wchodzić w dojrzałość, jeśli nie z jedną z najbardziej nieoczywistych postaci kobiecych w historii kina — mówi Kafka Jaworska, dyrektorka MFF Tofifest Kujawy i Pomorze.

Tegoroczny Festiwal odbędzie się od 17 do 25 października jak zawsze w Toruniu. Będzie miał charakter hybrydowy, czekają nas zatem projekcje zarówno stacjonarne jak i w wersji online. Jedno się nie zmieni MFF Tofifiest to będzie, jak co roku wielka uczta dla kinomanów, zarówno tych, którzy w październiku odwiedzą Toruń jak i tych, którzy będą w nim uczestniczyli na odległość.

Szczegóły: https://www.tofifest.pl/pl/program

informację wprowadzono: sobota 2020-09-19 14:52

Informacja o finansowaniu strony internetowej

Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Dolne menu strony

Stopka strony

(c) menazeria.eu - wszelkie prawa zastrzeżone
do góry