Wyszukiwanie

:

Treść strony

Wydarzenia

5. Festiwal Debiutantów "Pierwszy Kontakt"

  • sobota 2019-05-25 godz. 18:00 - piątek 2019-05-31
Data rozpoczęcia sprzedaży biletów: poniedziałek 2019-05-06

WyKRZYCZany „Pierwszy Kontakt”

W dniach 25 – 31  maja 2019 odbędzie się 5. edycja Festiwalu Debiutantów „Pierwszy Kontakt”, którego organizatorem jest Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu.  Festiwal stanowi alternatywę dla odbywającego się co drugi rok Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Kontakt” oraz zakłada zaprezentowanie wybranych debiutów teatralnych zarówno w dziedzinie aktorstwa, jak i reżyserii zaistniałych niedawno na rodzimych scenach. Tegoroczny program festiwalu przewiduje 12 spektakli konkursowych oraz 3 pozakonkursowe.  Przedstawienia oglądać będzie można na Dużej i  Małej Scenie Teatru im. Wilama Horzycy oraz w Klubie Od Nowa.

Wśród spektakli, które pojawią się w ramach 5.edycji „Pierwszego Kontaktu”, wymienić można takie tytuły, jak m.in.: „Sędziowie” Stanisława Wyspiańskiego (Teatr Ludowy w Krakowie), „Koniec miłości” Pascala Ramberta (Teatr im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy), „Otchłań” Jennifer Haley (Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi), „Iwona, księżniczka Burgundy” Witolda Gombrowicza (Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w  Wałbrzychu), „Tlen” Iwana Wyrypajewa (Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku), „Zakonnice odchodzą po cichu” Martyny Lechman (Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu), „Panna Julia” Augusta Strindberga (Teatr Ludowy w Krakowie).

Po każdym przedstawieniu będą miały miejsce spotkania z ich twórcami, a pomiędzy nimi imprezy towarzyszące, jak otwarta debata, koncert czy czytania performatywne.

Dokładny kształt festiwalu, miejsca grań spektakli oraz informacje o biletach i karnetach podane są na stronie festiwalu:  http://teatr.torun.pl/festiwal-debiutantow-pierwszy-kontakt-25-29-maja-2019/, a także w biuletynach dostępnych w najczęściej odwiedzanych miejscach kulturalnych Torunia. Wszelkich informacji zaczerpnąć można również kontaktując się telefonicznie  z Biurem Festiwalu pod numerami: 56 622 55 97, 56 654 90 74 lub pisząc mail na adres: bow@teatr.torun.pl .

Tegorocznej edycji „Pierwszego Kontaktu” patronuje hasło: „KRZYK” jako pytanie  o  możliwość dania głosu tym, którzy na co dzień nie są słyszalni; na swój sposób „KRZYCZĄ”, lecz  ich głosy ulegają konsekwentnemu zagłuszaniu.

Werdykt Jury zapadnie 31 maja o godz. 22:00.

                                                                                                                            Bartosz Adamski

informację wprowadzono: sobota 2019-05-04 15:47
ostatnia aktualizacja: niedziela 2019-05-05 16:50

Informacja o finansowaniu strony internetowej

Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Dolne menu strony

Stopka strony

(c) menazeria.eu - wszelkie prawa zastrzeżone
do góry