Wyszukiwanie

:

Treść strony

Wydarzenia

Tak Brzmi Miasto: Inkubator

  • poniedziałek 2019-03-25 - poniedziałek 2019-10-21

Rusza pierwszy inkubator kariery dla muzyków i menedżerów z województwa Kujawsko-Pomorskiego!

Już od marca 2019 roku startuje toruńska część programu wsparcia kariery dla obiecujących muzyków, menedżerów i zespołów Tak Brzmi Miasto: Inkubator. A wszystko po to, aby uczestnicy zyskali potrzebną wiedzę, kontakty i możliwość zaprezentowania się na znanych festiwalach, które umożliwią im rozwój kariery i swobodne poruszanie się po rynku muzycznym.

Pod opieką doświadczonego kuratora programu, menedżera Bartosza Stawiarza (Wojtek Mazolewski Quintet), wybranych 30 uczestników będzie poznawać zagadnienia związane z finansowymi, prawnymi, biznesowymi, medialnymi, produkcyjnymi oraz artystycznymi aspektami pracy zespołu i menedżera.

Bartosz Stawiarz to menedżer muzyczny i animator kultury. W branży muzycznej działa od 10 lat. Od 6 lat jest menedżerem Wojtka Mazolewskiego i jego zespołów, z którymi odnosi sukcesy nie tylko w Polsce ale także zagranicą. Bartosz był także pomysłodawcą i dyrektorem studenckiego Festiwalu Muzyki Bluesowej „Bluesroads" w Krakowie. Ostatni rok to znakomita passa Wojtek Mazolewski Quintet - m.in. koncerty na całym świecie oraz reedycja płyty "Polka”, która znalazła się jako pierwszy w historii polski album w zestawieniu 5 najlepszych płyt blues/jazz prestiżowego Downbeat Magazine.

Zajęcia z kuratorem i zaproszonymi gośćmi odbywać się będą w terminach:

25.03
15.04 (gość: Leszek Biolik)
13.05 (gość: Agata Trafalska)
10.06 (gość: Paweł Hordejuk)
9.09 (gość: Daga Gregorowicz)
30.09 (gość specjalny)
21.10

Oprócz pracy z kuratorem, na uczestników Inkubatora czekają integrujące lokalną scenę muzyczną spotkania społecznościowe, indywidualne konsultacje kariery on-line i wiedza przekazywana przez pozostałych kuratorów i gości programu: uznanych muzyków, menedżerów muzycznych i dziennikarzy. Najlepsi z zakwalifikowanych wezmą udział w 10-dniowym obozie szkoleniowym w Krakowie w sierpniu br., na którym pogłębią zagadnienia poznane na części warsztatowej. Uczestnicy projektu będą także mogli skorzystać z refundacji kosztów podróży i zakwaterowania w trakcie ich wyjazdów na festiwale, konferencje czy koncerty poza granicami miasta (i kraju).

Program dla uczestników jest bezpłatny, rekrutacja trwa do 15 lutego 2019, a uczestnicy zostaną wyłonieni przez jury do 20 lutego 2019 roku.

Zajęcia będą odbywać się w Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu i koordynowane będą przez lokalnego partnera, Fundację Nie-Art. Partnerem Głównym projektu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie, które zapewnia również dofinansowanie na jego realizację.

Formularz rekrutacyjny dostępny jest na stronie www.takbrzmimiasto.pl/inkubator

---

Informacja o Tak Brzmi Miasto: Inkubator

Tak Brzmi Miasto: Inkubator kierowany jest do obiecujących zespołów, ich menadżerów oraz muzyków, którzy sami chcą zarządzać swoją karierą. To rodzaj "lotnej akademii biznesu muzycznego", która będzie odbywać się cyklicznie w 5 miastach Polski: Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Łodzi i Toruniu. Częścią programu jest również rozwijanie lokalnych społeczności muzycznych oraz tzw. wsparcie mobilności menadżerów i zespołów - tak, aby swobodnie mogli przemieszczać się i prezentować na wydarzeniach partnerskich programu, także zagranicznych (takich jak festiwale czy showcase'y).

Kuratorami projektu, pełniącymi rolę wykładowców i mentorów, są doświadczeni artyści i menadżerowie: Leszek Biolik, Daga Gregorowicz (Dagadana) Paweł Hordejuk (Happysad), Agata Trafalska (Kortez) oraz Bartosz Stawiarz (Wojtek Mazolewski Quintet).

----

Głównym organizatorem programu jest Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki, za współpracę merytoryczną i promocyjną odpowiada fundacja Krakowska Scena Muzyczna. Projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wydział Kultury Gminy Miejskiej Kraków oraz z budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Jako instytucje i koordynatorzy w miastach projektu dołączyły do tej pory Łódzkie Centrum Wydarzeń, Katowice Miasto Ogrodów, Fundacja Nie-art oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe. Programowi partnerują biuro Music Export Poland oraz festiwale i konferencje: Spring Break w Polsce, Nouvelle Prague i Colour Meeting w Czechach, Live at Heart w Skandynawii oraz Envol et Macadam w Kanadzie.

 

informację wprowadzono: niedziela 2019-02-10 17:19

Informacja o finansowaniu strony internetowej

Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Dolne menu strony

Stopka strony

(c) menazeria.eu - wszelkie prawa zastrzeżone
do góry