Wyszukiwanie

:

Treść strony

Wydarzenia

29. Toruń Blues Meeting 2018

  • piątek 2018-11-16 - sobota 2018-11-17

Toruń Blues Meeting to szczególny festiwal muzyki bluesowej, znany głównie ze wspaniałej  atmosfery, która przypomina coroczne spotkania przyjaciół. Festiwal odbywa się zawsze w przedostatni weekend listopada. Niezmiennie od lat do toruńskiej „Od Nowy” zjeżdżają w tym czasie fani tej muzyki z całej Polski. Toruń Blues Meeting w tym roku potrwa dwa dni, chociaż zdarzały się w historii imprezy 3–dniowe.

Festiwal nie jest konkursem, w którym uczestnicy nie otrzymują nagród. Dzięki temu nie występuje niezdrowa atmosfera rywalizacji pomiędzy muzykami. Jedyną nagrodą dla wykonawców są brawa publiczności zgromadzonej w klubie. Ideą  festiwalu jest prezentacja różnych form i stylów bluesa oraz połączenie młodości z doświadczeniem.

Podczas 29. edycji w „Od Nowie” wystąpią m.in. Mark Olbrich Blues Eternity – ceniony basista polskiego pochodzenia, od ponad czterdziestu lat mieszkający i tworzący w Londynie wraz z genialnymi muzykami z Włoch i Wielkiej Brytanii. Z USA przybędzie Earl Thomas Gospel – mocny głos miejscami okraszony charakterystyczną chrypką, który oprócz śpiewania zajmuje się komponowaniem. Tworzył już dla takich gwiazd jak Etta James, Solomon Burke, Screamin’ Jay Hawkins, czy Tom Jones. Wśród rodzimych gwiazd usłyszymy także Johna Portera – walijskiego muzyka, kompozytora i tekściarza, od 1976 roku mieszkającego w Polsce, oraz Szulerów z niedalekiego Inowrocławia. Jako jedyni w Polsce wykonują blues’n’roll – energetyczny i taneczny miks rhythm and bluesa i rock and rolla, doprawiony szczyptą swingu i soulu. Na miłośników bluesa w „od Nowie” czeka tym samym i muzyczny koktajl do tańca!

Aram Stern

29. Toruń Blues Meeting 2018

16-17 listopada

Akademickie Centrum Kultury i Sztuki “Od Nowa”

 

 

CENY BILETÓW:
KARNET – 80zł  – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu
PIĄTEK – 50zł – przedsprzedaż, 60 zł – w dniu koncertu
SOBOTA – 50 zł – przedsprzedaż, 60 zł – w dniu koncertu

 

 

informację wprowadzono: poniedziałek 2018-11-12 22:30
ostatnia aktualizacja: sobota 2018-11-24 18:51

Informacja o finansowaniu strony internetowej

Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Dolne menu strony

Stopka strony

(c) menazeria.eu - wszelkie prawa zastrzeżone
do góry