Wyszukiwanie

:

Treść strony

Wydarzenia

18. JAZZ Od Nowa Festival ’2018

  • środa 2018-02-21 godz. 20:00 - sobota 2018-02-24

Akademickie Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa” w październiku tego roku będzie obchodzić swoje 60-lecie. W ciągu ostatnich lat nastąpiła nie tylko zmiana nazwy ze Studenckiego Klubu Pracy Twórczej „Od Nowa” na obecną i rozbudowano siedzibę klubu, ale wobec coraz szerszej konkurencji oferty kulturalnej w Toruniu – pod znakiem zapytania stanęła organizacja niektórych z cyklicznych festiwali „Od Nowy”. Pierwszy z nich – JAZZ Od Nowa Festiwal pozostał w swym stałym terminie końca lutego i przełomu marca, wielbiciele rytmów z Jamajki od 2018 roku na swój Afryka Reggae Festival będą musieli poczekać do połowy marca, a miłośnicy teatrów alternatywnych na 26. edycję Alternatywnych Spotkań Teatralnych KLAMRA aż do 6 kwietnia.

JAZZ Od Nowa Festiwal to jeden z najmłodszych (choć już pełnoletni!) polskich festiwali jazzowych, który na stałe zagościł w kalendarzu imprez jazzowych, zyskując stale rozrastające się grono fanów. Celem twórców imprezy jest sprostanie gustom wiernych miłośników jazzu, jak również zainteresowanie muzyką i zarażenie jazzową atmosferą młodych melomanów. Jego 18. Edycja potrwa od środy 21 lutego do soboty 24 lutego i odbywać się będzie na dwu scenach: w nowej sali widowiskowej ACKiS „Od Nowa” oraz w Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W tegorocznym festiwalu wystąpią muzycy z ośmiu krajów świata. Gwiazdami JAZZ Od Nowa Festival 2018 będą międzynarodowe znakomitości jazzu  m.in: pięciokrotny zdobywca nagrody Grammy – Terence Blanchard (USA), Ken Vandermark (USA), Adam Makowicz, Marek Napiórkowski, Sławek Kurkiewicz, Maciej Sikała, Mauricio Rolli (Włochy) oraz muzycy z Wielkiej Brytanii, Kuby, Szwecji, Ukrainy i Niemiec. 

29. Afryka Reggae Festival

Po święcie jazzu do Od Nowy w marcu na miejsce KLAMRY wskakuje 28. Afryka Reggae Festival, by w tym roku ponownie potrwać dwa dni (16-17 marca). Zagrają m.in. Bakszysz, Dubska, Cała Góra Barwinków i Paraliż Band. Jak zawsze, całkowity dochód z Afryka Reggae Festiwal przeznaczany jest przeznaczany na pomoc w Afryce. Celem zbiórki najbliższej edycji Afryki, organizowanej wspólnie z PAH będzie dostęp do wody pitnej w Somalii.

26. Alternatywne Spotkania Teatralne KLAMRA

Zaś od 6 do 13 kwietnia w Od Nowie będzie można zobaczyć dobrze znane wielbicielom KLAMRY: ubiegłorocznych laureatów nagrody publiczności Teatr Wierszalin, Teatr Ósmego Dnia czy Teatr Porywacze Ciał. Program uzupełnią występy znakomitych zespołów, które do tej pory nigdy dotąd nie prezentowały się na tym wydarzeniu. Będą to zespoły warszawskie: Pożar w Burdelu i Teatr Tańca Zawirowania, czy Teatr PAPAHEMA z Białegostoku. Ze swoim monodramem przyjedzie także Magdalena Cielecka. Popularna aktorka 10 kwietnia zaprezentuje spektakl pt. "Milczenie Syren".

 

 

Program 18. JAZZ Od Nowa Festival ’2018

21 lutego – środa, godz. 20:00, klub „Od Nowa”

INNERCITY ENSEMBLE & Ray Dickaty (PL/GB)

MAREK NAPIÓRKOWSKI WAW - NYC (USA/CUB/PL)


22 lutego – czwartek, godz. 20:00, klub „Od Nowa”

PGR & FRIENDS (D/UA/S/PL)

JACEK PELC BAND (PL/IT)


23 lutego – piątek, godz. 20:00, klub „Od Nowa”

AGA DERLAK TRIO (PL)

VANDERMARK • TOKAR • KUGEL (USA/UA/D)


24 lutego – sobota, godz.
20:00, Aula UMK

ADAM MAKOWICZ (PL)

TERENCE BLANCHARD feat. The E-Collective (USA)

 

Ceny karnetów/biletów:


karnet na wszystkie dni – 130 PLN
bilet: 21 lutego - środa – 40 PLN
bilet: 22 lutego - czwartek – 40 PLN
bilet: 23 lutego - piątek – 50 PLN
bilet: 24 lutego - sobota – 60 PLN

 

informację wprowadzono: niedziela 2018-02-18 17:06

Informacja o finansowaniu strony internetowej

Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Dolne menu strony

Stopka strony

(c) menazeria.eu - wszelkie prawa zastrzeżone
do góry