Wyszukiwanie

:

Treść strony

Wydarzenia

Gatunek żeński w Teatrze Muzycznym

  • piątek 2016-01-15

W Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrze Muzycznym w Toruniu trwają intensywne próby do polskiej prapremiery komedii Joanny Murray-Smith pt. „Gatunek żeński”.

Pierwszy toruński spektakl w 2016 roku (co ciekawe – nie muzyczny!), reżyseruje znany już widzom Teatru Bartłomiej Wyszomirski. Niemal dokładnie rok wcześniej przy ul. Żeglarskiej oglądaliśmy jego „Machiavellego” (recenzja przedstawienia w numerze 23. „Menażerii”). Tym razem Wyszomirski zmierzy się z tekstem napisanym z kobiecej perspektywy, który w dowcipny i jednocześnie inteligentny sposób ośmiesza wojujący feminizm.

Akcja sztuki dzieje się w eleganckim, wiejskim domu autorki feministycznych powieści Margot Mason. W momencie, gdy pisarka cierpi z powodu braku weny, nagle odwiedza ją jej wielbicielka – studentka Molly, której zamiary są jednak inne niż mogłoby się wydawać… Tak rozpoczyna się komedia, której australijska autorka inspirowała się prawdziwym incydentem, jaki zdarzył się w domu pisarki Germaine Greer. Sztuka wystawiana była na nowojorskim Broadwayu i londyńskim West Endzie, teraz przetłumaczona na nasz język przez Lukasa Adamczyka będzie miała swoją polską prapremierę 15 stycznia w Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrze Muzycznym w Toruniu.

W tej pełnej nieoczekiwanych zwrotów akcji komedii zobaczymy aktorów znanych z poprzednich produkcji Teatru Muzycznego: Agnieszkę Płoszajską w roli Margot Mason, Karolinę Michalik jako Molly a także Dominikę Figurską, Dariusza Bereskiego, Michała Chorosińskiego i Jeremiasza Gzyla.

Poza spektaklem premierowym 15 stycznia o 19:00, „Gatunek żeński” grany będzie jeszcze 16 stycznia (g. 20:00) i 17 stycznia (g. 18:00). Bilety do nabycia w teatralnym Biurze Obsługi Widza przy ul. Żeglarskiej 8 w Toruniu (tel. 512 982 813, bow@teatrmuzyczny.torun.pl) oraz przez Internet.

(AS)

 

Joanna Murray-Smith,
“Gatunek żeński” (“The Female of The Species”)
Tłumaczenie: Lucas Adamczyk
Reżyseria: Bartłomiej Wyszomirski
Scenografia: Izabela Toroniewicz
Kostiumy: Wanda Kowalska
Inspicjent: Bartosz Adamski
Premiera: 15 stycznia 2016

 

 

informację wprowadzono: niedziela 2016-01-03 22:40
ostatnia aktualizacja: niedziela 2016-01-03 22:48

Informacja o finansowaniu strony internetowej

Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Dolne menu strony

Stopka strony

(c) menazeria.eu - wszelkie prawa zastrzeżone
do góry