Wyszukiwanie

:

Treść strony

Wydarzenia

Koalicja Kulturotwórców: wykład i bezpłatne warsztaty

  • piątek 2015-11-13 godz. 19:00 - niedziela 2015-11-15
Logo Koalicji Kulturotwórców

13.11.2015 (piątek), godz. 19:00 // Kulturhauz // ul. Poniatowskiego 7/2 // TORUŃ
LSA # 12 WYKŁAD

Temat wykładu: Warunki pracy w kulturze. Spotkanie wokół raportu "Fabryka sztuki" przygotowanego przez Wolny Uniwersytet Warszawy.
Prowadzący: Szymon Żydek

Zapraszamy na spotkanie dotyczące publikacji „Fabryka Sztuki”: podsumowania wyników dwuletnich badań dotyczących podziału i warunków pracy na polu sztuk wizualnych w Polsce. 

W ramach badań zespół WUW-y przeprowadził prawie setkę wywiadów z kuratorami, artystkami, pracownikami technicznymi i asystentkami z całej Polski, pod lupę biorąc około dwudziestu projektów artystycznych, które odbyły się w przeciągu ostatnich trzech lat w Polsce.

Na podstawie ankiet wizualnych, wypowiedzi ludzi sztuki, analiz instytucjonalnych oraz dyskusji grupowych, raport rekonstruuje ekonomię polityczną polskiego obiegu sztuki współczesnej wraz z uzasadniającym ją systemem moralnych przekonań, pragnień i racjonalizacji.

 

Szymon Żydek (ur. 1987) – kurator, producent i reasercher. Student Royal Institute of Art w Sztokholmie, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Współpracownik Fundacji Bęc Zmiana, galerii Raster, studia projektowego Czosnek oraz studia architektonicznego WWA Architects. Członek zespołu Wolnego Uniwersytetu Warszawy. W swojej praktyce zajmuje się kwestiami z pogranicza urbanistyki, sztuki i krytyki kultury.

Raport do pobrania tu:
http://www.wuw-warszawa.pl/index.php?lang=&page=wydarzenia&id=138&mod=opis

 

14-15.11.2015 (sobota-niedziela), godz. 12:00-18:00 // Kulturhauz // ul. Poniatowskiego 7/2 // TORUŃ
LSA # 13 WARSZTATY

Temat warsztatu: Konsensus, aktywizm i wypalenie. Praca w grupie niehierarchicznej.
Prowadzenie: Kolektyw SPINA

Zapraszamy na warsztaty dotyczące pracy w grupie/z grupą, a także kwestii równoważenia aktywności społecznej z potrzebami osobistymi oraz zmiany społecznej w niesprzyjających warunkach ekonomicznych, społecznych i politycznych.
W trakcie warsztatów odpowiemy na pytania:
Jak pracować w grupie niehierarchicznie? Jak tworzyć przestrzeń bezpieczną, włączającą, w której pracuje się z konfliktem, rozmawia o stresie i wypaleniu ?

 

To warsztaty dla każdego, kto chce mądrze pracować z ludźmi dookoła i samym sobą. Zapisz się już teraz!
Poznaj bliżej Kolektyw Spina: http://spina.noblogs.org/
 

Chętnych prosimy o wypełnienie FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO dostępnego pod linkiem: http://youhaveit.pl/?page_id=1332
i wysłanie go na adres mailowy: kulturhauz@gmail.com albo osobiste dostarczenie do domu kultury na Bydgoskim Przedmieściu [ul. Sienkiewicza 11/2] w Toruniu lub Spółdzielni Socjalnej Kulturhauz Hostel [ul. Sukiennicza 24].
Dodatkowe informacje pod numerem telefonu:
886 119 291 lub 517 468 708.
 

Wstępny harmonogram warsztatów:

14.10.2015 (sobota)

12:00-14:30 BLOK I - wypracowywanie konsensusu w grupie

14:30-15:30 Przerwa obiadowa

15:30-18:00 BLOK II - alternatywne modele organizacji pracy: model niehierarchiczny

15.10.2015 (niedziela)

12:00-14:30 BLOK I - stres i wypalenie w pracy aktywisty

14:30-15:30 Przerwa obiadowa

15:30-18:00 BLOK II - procesy grupowe: praca z konfliktem

 


Warsztat i wykład zorganizowany jest w ramach projektu Koalicja Kulturotwórców, dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich MPiPS.

---------- Odwiedź nas na www: https://www.facebook.com/KoalicjaKulturotworcow

/////
'Koalicja Kulturotwórców' to projekt realizowany przez toruńską Spółdzielnię Socjalną Kulturhauz. Ma on na celu podniesienie poziomu kwalifikacji ludzi związanych z kulturą w zakresie tworzenia i zarządzania projektami społeczno-kulturalnymi, inicjowanymi na rzecz lokalnych społeczności poprzez utworzenie koalicji, sieci współpracy, o zasięgu regionalnym. Jest on próbą odpowiedzi na pytanie, jak działać w kulturze bez przymusu podporządkowywania się komercyjnym wymogom rynku bądź skostniałym formom organizacji kulturalnej. Tytułowi kulturotwórcy to współcześni organizatorzy i animatorzy życia kulturalnego, kreujący innowacyjne laboratorium ideowe i twórcze. Projekt ma za zadanie zachęcać ich do większej mobilności zawodowej oraz działania międzysektorowego, ale także stymulować proces pozytywnych zmian w instytucjach kultury i „włączać” do działań tych, dla których tradycyjne wizje kultury – oparte na dystansie budowanym przez to, co „wysokie” – dotąd stanowiły barierę. Zadaniem projektu będzie również wskazanie szerokiemu odbiorcy potencjału kultury miejskiej i znaczenia oddolnych praktyk mieszkańców, a także podjęcie próby utworzenia form organizacyjnych, które pozwolą na synergię kultury i alternatywnej ekonomii. Uczestnicy będą eksplorować i testować elastyczność form instytucjonalnych, które już istnieją, a także projektować alternatywne sposoby działania w kulturze i nowe struktury socjo-ekonomiczne (kooperatywy, spółdzielnie socjalne sektora kreatywnego).
Partnerzy projektu: F. Fabryka UTU, F. Magazyn Zmian, F. YouHaveIt, F. Wybudowania, TORMIAR, GALERIA MIŁOŚĆ...

Galeria

  • miniatura
  • miniatura
informację wprowadzono: poniedziałek 2015-11-09 19:04
ostatnia aktualizacja: piątek 2015-11-20 17:30

Informacja o finansowaniu strony internetowej

Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Dolne menu strony

Stopka strony

(c) menazeria.eu - wszelkie prawa zastrzeżone
do góry