Wyszukiwanie

:

Treść strony

Patronaty

Steve Nash & Turntable Orchestra Symfonicznie

  • sobota 2014-12-13 godz. 18:00
Próba — Steve Nash

Steve Nash & Turntable Orchestra Symfonicznie to nowatorski projekt, którego pomysłodawcą jest Kacper Nowak, ukrywający się pod pseudonimem STEVE NASH. Projekt ma na celu połączenie dwóch muzycznych światów – muzyki klasycznej i turntablismu, z wykorzystaniem brzmienia orkiestry, fortepianu i gramofonów obsługiwanych przez 9 DJ-ów. Prapremierowy koncert zostanie zorganizowany wraz z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną.

Warstwę dźwiękową stanowi kompilacja muzyki elektronicznej, która jest realizowana na gramofonach w oparciu o zmiksowany materiał. Całość przedsięwzięcia skupia w sobie brzmienia charakterystyczne dla muzyki klasycznej, opracowywane jednak za pomocą narzędzi nowych stylów muzycznych. W projekcie bierze udział 9 najlepszych polskich DJ-ów – mistrzów turntablizmu: Dj Ben, Dj Chmielix, Dj Falcon1, Dj Funktion, Dj Haem, Dj Krótki, Dj Pac1, Dj Stosunkowodobry, Dj VaZee. Partia fortepianu, padów perkusyjnych, syntezatorów i kontrolerów midi należy do pomysłodawcy i kompozytora projektu – Steve’a Nash’a.

Całość koncertu wzbogacona zostanie o mapping 3D, którego realizacja będzie możliwa dzięki kolaboracji  Reach.art i Vidmo Group.

Steve NASH /fortepian/
DJ BEN, DJ PAC1, DJ KRÓTKI, DJ CHMIELIX, DJ FALCON1,
DJ FUNKTION, DJ VAZEE, DJ STOSUNKOWODOBRY, DJ HAEM /gramofony/
Łukasz WÓDECKI /dyrygent/
Toruńska Orkiestra Symfoniczna

W programie:

Kompozycja na fortepian, 9 DJów i orkiestrę
Support: Łukasz SZATT PALKIEWICZ / Mistrz Polski beatmakerów 2013 w kategorii Live act

STEVE NASH - Pomysłodawca i autor projektu, ur. w 1990 roku. Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi. Na swym koncie ma wiele sukcesów zarówno jako klasyczny pianista, jak i producent i DJ. Jest dwukrotnym mistrzem świata International Dj Association World Championships 2012 i 2013. Po grudniowym sukcesie rozpoczął współpracę z Radiową Trójką, z programem Hirka Wrony „Soul Muzyka Duszy”. Jako pianista grał zarówno koncerty z orkiestrą, jak i recitale solowe i koncerty jazzowe. Jest czterokrotnym stypendystą Akademii Muzyki Kameralnej w Admont (Austria) oraz stypendystą Prezydenta Miasta Częstochowy. Jako producent tworzy m.in. muzykę do filmów oraz spektakli teatru tańca. Choć jego przygoda artystyczna rozpoczęła się od klasycznych dźwięków fortepianu, instrument ten szybko stał się inspiracją i punktem wyjścia do dalszych poszukiwań muzycznych: kompozycji, produkcji oraz DJ-ingu.

Projekt jest współorganizowany wraz z Fundacją Nie-Art.

Dofinansowano ze środków Gminy Miasta Toruń.

Patronat honorowy: Wicemarszałek Senatu RP – Jan Wyrowiński, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego – Piotr Całbecki oraz Prezydent Miasta Torunia – Michał Zaleski.

Sponsorzy: Elade, Ableton, Lenkiewicz, Freedom Hostel, John Lemon
Partner: IDA Federation

www.turntable-orchestra.com
facebook.com/StevenashTurntableOrchestra

 

sobota, 13 grudnia 2014 r., godz.: 18:00 oraz 20:30
Sala Wielka Dworu Artusa w Toruniu
Rynek Staromiejski 6

informację wprowadzono: wtorek 2014-12-09 19:10
ostatnia aktualizacja: poniedziałek 2015-01-12 20:32

Informacja o finansowaniu strony internetowej

Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Dolne menu strony

Stopka strony

(c) menazeria.eu - wszelkie prawa zastrzeżone
do góry