Dominujące w tegorocznym programie festiwalu instalacje świetlne i wystawy prezentowane będą o różnych porach w różnych przestrzeniach miasta. Nad miejskim deptakiem (ul. Grudziądzka) zabłysną „Światła Nocy”, instalacje rozświetlą także parki oraz chełmińskie zabytki, w mieście zobaczymy m.in. „Muzyczne Schody”, a do przeczytania książki zachęci instalacja przestrzenna „Garden Book”. Atrakcją dla dzieci będzie m.in. instalacja „Kolorowe kredki”. Wśród tegorocznych wystaw: „Chełmno 1920-2020” – instalacja fotograficzno-świetlna nawiązująca do roku obchodów 100. rocznicy powrotu miasta do wolnej Polski, „Historia jednego miejsca 1883-1984” – wieloformatowa wystawa fotograficzna przedstawiająca barwną historię miejsca na rogu ulic Rynek/ul. Rynkowa i „Perspektywy 1969” – wystawa archiwalnych zdjęć ul. Grudziądzkiej z 1969 r. Stały element każdej edycji festiwalu – mural, w tym roku w wykonaniu węgierskiego artysty Fat Heat, będzie można oglądać na kamienicy przy ul. 22 stycznia 12. Organizatorzy zaproszą także do spaceru szlakiem dotychczasowych festiwalowych murali.
Otwierane co roku podwórka staromiejskich kamienic podczas tegorocznej edycji festiwalu zastąpią otwarte strefy w różnych przestrzeniach Chełmna. Przez trzy dni do Parku Rydygiera zapraszać będzie 9 Hills Chill Zone, w tej strefie muzyczno-instalacyjnej zagrają Ksenia Kamikaza, Lewa, Ane, Luk&Lunar, Patrycki oraz Goga M. Z kolei na Starych Plantach będzie można zaczerpnąć spokoju i wytchnienia w strefie 9 Hills Slow Zone. Na pobliskich Nowych Plantach zorganizowana zostanie 9 Hills Therapy Zone, a na boisku Liceum Chełmińskiego 9 Hills Eco Zone. Dzieci i całe rodziny zapraszać będzie do siebie 9 Hills Kids Zone w Parku Rydygiera.
Tegoroczna odsłona festiwalu to także projekcje filmowe – trzy w różnych lokalizacjach. W festiwalowy piątek na Rynku wyświetlony zostanie „Green Book” w reż. Petera Farrelly'ego, w sobotę na placu przy Kościele pw. św. Ducha propozycja dla dzieci i całych rodzin – „Mały Książę” w reż. Marka Osborne'a, w niedzielę na boisku Liceum Chełmińskiego – „Grawitacja” w reż. Alfonso Cuaróna.
Do organizowanego co roku podczas festiwalu korowodu mieszkańców z pochodniami nawiążą happeningi KNIGHT NIGHT w wykonaniu rycerzy z Chorągwi Ziemi Chełmińskiej. Nie zabraknie także trzydniowego LARP-u – gry miejskiej z elementami teatru improwizowanego, która w tym roku rozgrywać będzie się w przestrzeni internetowej.