Wyszukiwanie

:

Treść strony

Patronaty

XXVI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek „Spotkania”

  • piątek 2019-10-11 godz. 11:00 - sobota 2019-10-19, 15-22 zł

W dniach 11-19 października w Teatrze „Baj Pomorski” w Toruniu odbędzie się 26. MFTL „Spotkania”. Festiwal stanowić będzie okazję do eksploracji najciekawszych zjawisk z  szeroko pojmowanego teatru formy.

Wśród artystów, którzy zawitają w tym roku do Torunia, znajdą się, m. in. Opolski Teatr Lalki i Aktora ze spektaklem „Zorro”, Teatr „Pinokio” z Łodzi wraz z grupą Coincidentia z  przedstawieniem „Don Kichot”, Państwowy Teatr Lalki „Tęcza” ze „Szwejkiem” czy gwiazdka europejskiego lalkarstwa – Neville Tranter.

26. edycja MFTL „Spotkania” przyjęła edukację, proces poszerzania naszej świadomości jako wątek wiodący. Prezentowane podczas Festiwalu spektakle skłaniać będą do refleksji na temat kwestii niewiodących prymu w codziennym dyskursie. Wyjątkowo ciekawą propozycję stanowić będzie tu spektakl Teatru Animacji „Nic, dzika mrówka, Adam i Ewa”, który w ramach projektu „Zmysłowiska” pozwoli nam na doświadczenie świata z perspektywy osób niewidomych.

Tradycyjnie Festiwalowi towarzyszyć będą liczne warsztaty, dyskusje, głośne czytanie dramatu oraz Przegląd Teatrów Osób Niepełnosprawnych.

Oficjalne otwarcie „Spotkań”, jak co roku, zwieńczy wielka parada bohaterów z „Bajowych” spektakli oraz widzów, którzy na chwilę staną się częścią świata baśni!

informację wprowadzono: środa 2019-09-25 09:53
ostatnia aktualizacja: środa 2019-09-25 09:56

Informacja o finansowaniu strony internetowej

Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Dolne menu strony

Stopka strony

(c) menazeria.eu - wszelkie prawa zastrzeżone
do góry