Wyszukiwanie

:

Treść strony

Patronaty

Kultura integruje pokolenia – Pokoleniowy tandem

  • piątek 2018-08-24 - poniedziałek 2018-12-31

sierpień – grudzień 2018

Wstęp wolny

Fundacja Ośrodek Inicjatyw Społecznych ANRO realizuje kolejny projekt zatytułowany „Pokoleniowy tandem. Kultura integruje pokolenia”.

Tym razem projekt będzie polegał na SPOTKANIU i otwarciu się na dialog międzypokoleniowy między najmłodszymi i najstarszymi uczestnikami projektu, który ma służyć wzmocnieniu więzi rodzinnych, społecznych i kształtowaniu się tożsamości lokalnej.

Program działań będzie bogaty w wykłady (nieistniejące zawody, dawni osadnicy olenderscy, wydarzenia związane z odzyskaniem niepodległości na obszarze regionu), warsztaty twórcze (malarstwo na szkle, ceramika artystyczna, poezja śpiewana) i wycieczki integracyjno-edukacyjne (teatry, muzea, galeria). Nad spotkaniami będzie czuwać wyspecjalizowana kadra, a organizatorzy zapewnią potrzebne do realizacji warsztatów materiały oraz transport.

..........................................................................................

24 sierpnia

Wycieczka do Olenderskiego Parku Etnograficznego w Wielkiej Nieszawce i sesja.

Fundacja Ośrodek Inicjatyw Społecznych ANRO ze Złotorii zaprasza na wycieczkę do Olenderskiego Parku Etnograficznego w Wielkiej Nieszawce oraz na towarzyszącą jej sesję naukową poświęconą Olendrom i mennonitom z okolic Torunia.

Wydarzenie to inauguruje projekt pn. „Kultura integruje pokolenia". Do udziału zapraszamy szczególnie mieszkańców Gminy Lubicz, na obszarze której istniały gospodarstwa olenderskie.

Uczestnicy naszych spotkań będą mieli okazję wysłuchać referatów dra Michała Targowskiego i kierownika OPE p. Anny Maślak oraz zwiedzić jedyny w Polsce skansen olenderski. Organizatorzy zapewniają bezpłatny transport do Wielkiej Nieszawki, bilety wstępu i poczęstunek.

Odjazd busa: z Grębocina (Pod Kasztanami) o godz. 13.30; z Lubicza Górnego(Netto) o godz. 13.45; ze Złotorii (BGŻ) o godz. 14.00; z Torunia (Komfort) godz. 14.08.

...........................................................................................

Projekt jest realizowany w partnerstwie z Gminą Lubicz.

Projekt będzie realizowany w miejscowościach Gminy Lubicz, w Toruniu i w Skłudzewie.

Podsumowanie warsztatów będzie miało charakter konkursu - najlepsze dzieła zostaną nagrodzone i eksponowane publicznie.

Do udziału w „Pokoleniowym tandemie” Fundacja FOIS ANRO zaprasza dzieci, młodzież, dorosłych, wielopokoleniowe rodziny, osoby zainteresowane historią lokalną, sztuką artystyczną i użytkową, a także odbiorców i twórców poezji śpiewanej oraz wszystkie osoby twórcze i takie, które dopiero chcą odkryć swoje talenty i pasje.

Udział we wszystkich warsztatach i wycieczkach jest bezpłatny.

Organizatorzy czekają na zgłoszenia:

- kontakt telefoniczny: 605 988 852
- e-mail: kontakt@foisanro.pl
- e-mail: foisanro@gmail.com
- na Facebooku przez Messenger

Zadanie pn. Kultura integruje pokolenia – Pokoleniowy tandem jest finansowane ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020 oraz Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

informację wprowadzono: czwartek 2018-08-23 21:47
ostatnia aktualizacja: poniedziałek 2018-11-05 22:37

Informacja o finansowaniu strony internetowej

Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Dolne menu strony

Stopka strony

(c) menazeria.eu - wszelkie prawa zastrzeżone
do góry