Wyszukiwanie

:

Treść strony

Patronaty

Nieskończony dialog

  • środa 2018-03-28

„Nieskończony Dialog” to podwójne wydawnictwo dwóch podmiotów, które na co dzień łączy bardzo wiele — mowa o bydgoskim labelu muzycznym Plexus of Infinity, oraz czasopiśmie „Splot Nieskończoności”.

Wydawnictwo, którego oficjalna premiera nastąpi 28 marca, składa się z dwóch przedmiotów – książki, która mieści w sobie wybór opowiadań cyklicznie publikowanych w Splocie, oraz płyty, na której różni zaproszeni artyści dokonali muzycznych interpretacji opowiadań przeczytanych przez aktora Michała Zdeba.

Chociaż opowiadania nie zdają się być dobrane według ścisłego klucza – są pojedynczymi dziełami o swojej wartości, tak można zauważyć, że konsekwentnie z przewodnią myślą wydawnictwa reprezentują nieskończoność sztuki. Niektóre w bezpośredni sposób odnoszą się do otaczającej nas rzeczywistości, inne zaś, stanowią jej subiektywny obraz. Poprzez „Nieskończony Dialog” przewijają się niejasne intrygi, oniryczne impresje codzienności, czy najprostsze w formie, ale najtrudniejsze w udźwignięciu wybory życiowe. Każdy z autorów posiada również swój indywidualny styl, co powoduje, że pomimo kompaktowego rozmiaru, tom jest bardzo różnorodny. Całości dopełniają ilustracje obrazujące treść opowiadań.

Muzyka stworzona na potrzeby projektu jest równie heterogeniczna, jak warstwa literacka. Poszczególne utwory utrzymane są w odległych od siebie stylistykach gatunkowych, jednak wszystkie doskonale oddają klimat poszczególnych wątków, jako że powstawały z nadrzędnym celem merytorycznego współgrania z tekstem. Aktorska interpretacja tekstów powoduje, że zawarta w nich treść ożywa i tańczy w wyobraźni słuchacza, dzięki czemu staje się wyraźniejsza i bardziej przyswajalna.

Wśród autorów, których dzieła zebraliśmy w tomie pojawią się m. in: Mikołaj Zieliński, Marcin Hanuszkiewicz czy Agnieszka Bykowska. Za muzykę odpowiedzialne zaś są zespoły Godot oraz Szewcy jak i indywidualni wykonawcy: Paweł Szala, Mateusz Lubiewski oraz wymieniony wyżej Mikołaj Zieliński.

Do książek będą dołączone płyty CD z audiobookiem.
Wydawcą będzie bydgoskie Plexus of Infinity.
Dzieło będzie realizowane przy wsparciu finansowym miasta Bydgoszczy.

Wydawnictwo promuje oficjalny teaser:

">

informację wprowadzono: wtorek 2018-03-20 07:29
ostatnia aktualizacja: wtorek 2018-03-20 07:30

Informacja o finansowaniu strony internetowej

Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Dolne menu strony

Stopka strony

(c) menazeria.eu - wszelkie prawa zastrzeżone
do góry