Wyszukiwanie

:

Treść strony

Patronaty

Ściana. Monodram Damiana Droszcza

  • niedziela 2017-11-26 godz. 21:00

Poznajcie Staszka…. Staszek to na pozór człowiek, którego codziennie mijasz w tłumie. Idąc ulicą, robiąc zakupy, czekając w kolejce do lekarza. Staszek jest malarzem pokojowym. Remontuje mieszkania jak nikt inny, bo ten fach ma zwyczajnie w ręku. Myślisz sobie, że Staszek nie może Cię niczym zaskoczyć prawda? Otóż mylisz się i to bardzo. Staszek nie tak dawno wyszedł z więzienia. Trafił tam bo… bo tak się potoczył splot przyczynowo-skutkowy Staszkowego życia. Wydawać by się mogło, że naszego Staszka możemy spisać na straty, lecz okazuje się, że nie.  
Staszek posiada niezwykły talent aktorski, który rozwijał przez lata, i który stał się jego własnym światem, w którym to on jest kreatorem, twórcą i tworzywem.  
Niezwykła opowieść o losach wydawać by się mogło anty-bohatera, który niczym Don Kichot walczy z rzeczywistością. A okazuje się, że jest z czym walczyć…
Historia naszego bohatera osadzona jest w nie tak odległej przyszłości, która nie rysuje nam się w kolorowych barwach. Widz tego wydarzenia będzie często zastanawiał się, czy wizja opisywanego świata dzieje się tu i teraz, czy jednak jest nadal dopiero przed nami.
Staszek swoją wrażliwością różni się od Mrożkowskiego Edka. On nie jest symbolem buty i braku moralności…choć może to otaczająca go rzeczywistość jest personalizacją „Edkowej” osobowości? Staszek jest buntownikiem, który wbrew swojej matryce, nadal ma powód,  aby się sprzeciwiać.  
Bo okazuje się, że nigdy nie wiesz, kiedy rzeczywistość upomni się o Twój głos. Wówczas kiedy będzie taka potrzeba czy będziesz umiał zdobyć się na odwagę? Czy może zapomniałeś już jak to było buntować się będąc młodzieńcem?  
Toruński aktor Damian Droszcz w swoim monodramie zabiera nas do wnętrza samego siebie i głosem niezwykłego Staszka, chce przemówić do naszego rozsądku, obudzić nas z letargu zanim będzie za późno. A może już dawno jest po terminie pobudki?
Przekonajcie się sami – poznajcie historię Staszka, a może…poznajcie po prostu własną historię?

Agnieszka Płoszajska, „Ściana”
reżyseria: Agnieszka Płoszajska
występuje: Damian Droszcz
realizacja dźwięku: Jędrzej Rochecki
kostiumy: Matylda Hinc
realizacja spektaklu: Radosław Smużny
promocja: Piotr Lenkiewicz   
premiera: 26 listopada 2017,  godz. 21:00
Pałac Dąmbskich ul. Żeglarska 8   

Monodram powstał dzięki Stypendium Urzędu Miasta Torunia w dziedzinie kultury oraz dzięki Stypendium Artystycznemu Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego na rok 2017 z przeznaczeniem na realizację projektu "W tym domu się nie krzyczy".  

 

informację wprowadzono: środa 2017-11-22 11:05

Informacja o finansowaniu strony internetowej

Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Dolne menu strony

Stopka strony

(c) menazeria.eu - wszelkie prawa zastrzeżone
do góry