Wyszukiwanie

:

Treść strony

Patronaty

Druga edycja PRZYGRYWKI

  • poniedziałek 2017-05-15 - niedziela 2017-05-21

Tegoroczna edycja PRZYGRYWKI odbędzie się w dniach 15 – 21 maja 2017 roku w Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrze Muzycznym w Toruniu. Po raz kolejny studenci i absolwenci wyższych szkół artystycznych będą zmagać się o nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w sześciu kategoriach (Najlepszy Aktor/Aktorka Egzaminu Najlepszy Aktor/Aktorka Spektaklu Dyplomowego, Najlepszy Egzamin/Spektakl Dyplomowy). Ogólnopolski Przegląd Dyplomów i Egzaminów Muzycznych Wyższych Szkół Artystycznych PRZYGRYWKA o Nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego adresowany jest do studentów szkół artystycznych, publicznych i niepublicznych. Jego celem jest promowanie młodych artystów, pomoc w rozwoju ich umiejętności oraz integracja środowiska początkujących twórców.

Do 2. PRZYGRYWKI zakwalifikowały się:

1. Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, spektakl "Tylko to..."

2. Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. Ludwika Solskiego w Krakowie, spektakl "W prowincjonalnym małym mieście..."

3.Policealne Studium Aktorskie im. Aleksandra Sewruka przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie, spektakl "Przystanek-życie"

4. Niepubliczne Policealne Studium Musicalowe CAPITOL, spektakl "Józef K. i kobiety"

5.Niepubliczne Policealne Studium Musicalowe CAPITOL, spektakl "Lilla Weneda"

6.Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, spektakl "Sodoma Gomora Hotel"

7. Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, spektakl "Rzecz o Halionie i Liryen"

Młodych artystów oceniać będzie Jury w składzie: Jacek Bończyk (aktor, reżyser, wokalista i gitarzysta), Robert Czechowski (aktor, dyrektor naczelny i artystyczny w Lubuskim Teatrze im. L. Kruczkowskiego w Zielonej Górze), Janusz Grzywacz (muzyk, pianista i kompozytor), Jan Szurmiej (aktor, reżyser, znawca kultury żydowskiej) i Anna Wołek (dyrektor Teatru Muzycznego w Toruniu). Poza egzaminami i dyplomami muzycznymi, wyłonionymi na podstawie zgłoszeń uczestników, widzowie będą mogli uczestniczyć w licznych imprezach towarzyszących.

Przegląd zainauguruje występ laureatów poprzedniej edycji – absolwentów Policealnego Studium Aktorskiego im. A. Sewruka przy Teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie (15 maja o godzinie 19:00; bilety 30 zł). „Zespół Śmierci i Tańca, czyli piosenki Tiger Lillies” (recenzja w 38. numerze „Menażerii”) to komediowy spektakl muzyczny, przybierający formę cyrkowego show z graną na żywo muzyką. Bohaterami opowieści są artyści cyrkowi, których sława dawno minęła. Niezależnie od swojej profesji przybierają postaci klaunów, aby zaśpiewać o tym, co wszystkim nam „śni się po nocach” i do czego nie mamy odwagi przyznać się rano. Na toruńskiej scenie pojawią się także wykonawcy zagraniczni. Jelena Mila ze Szwecji zaprezentuje monodram o cesarzowej Helenie, zaś Norweżka Vilde Valldal-Johannessen wystąpi wraz z Jeremiaszem Gzylem w komedii „Emigrantka” (20 maja, godz. 19.00, bilety: 15 zł) – opartej na faktach opowieści o młodej, utalentowanej artystce, która wbrew rozsądkowi i ekonomii przylatuje do Polski, mijając w hali odlotów Polaków wybierających zupełnie odwrotny kierunek. Na PRZYGRYWCE znajdzie się także coś dla fanów muzyki. Na gali finałowej (21 maja, godz. 19.00) wystąpi zespół jazzowy Minim Experiment – międzynarodowe trio, które w swej twórczości eksploruje rejony jazzu, muzyki improwizowanej i awangardy. Tych, którym bliższa jest poezja śpiewana Teatr Muzyczny zaprasza natomiast na koncert Marka Dyjaka, promujący płytę „Pierwszy śnieg”. Koncert odbędzie się 18 maja o godz. 19.00 w CKK Jordanki (bilety: 50/60 zł). Jedną z atrakcji będzie także wystawa zdjęć Marka Czarneckiego, przedstawiająca stereoskopowe panoramy wybranych miejsc regionu "Przestrzenie 3D województwa kujawsko - pomorskiego".

Bezpłatne wejściówki na spektakle konkursowe widzowie będą mogli odbierać od 8 maja w Biurze Obsługi Widza Teatru Muzycznego przy ulicy Żeglarskiej 8. Bilety na przedstawienia można rezerwować pod numerem 512 982 813, bow@teatrmuzyczny.torun.pl i na stronie internetowej.

 

Aram Stern

 

Przegląd Dyplomów i Egzaminów Muzycznych
Wyższych Szkół Artystycznych PRZYGRYWKA
15 – 21 maja 2017
Teatr Muzyczny w Toruniu

 

 

informację wprowadzono: środa 2017-05-03 11:33
ostatnia aktualizacja: piątek 2017-06-23 11:27

Informacja o finansowaniu strony internetowej

Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Dolne menu strony

Stopka strony

(c) menazeria.eu - wszelkie prawa zastrzeżone
do góry