Wyszukiwanie

:

Treść strony

Patronaty

Po raz pierwszy – PRZYGRYWKA!

  • piątek 2016-10-14 - niedziela 2016-10-23

„Wesele Figara”, „Carson City” czy „Tlen” – to tylko niektóre z tytułów, które zobaczymy na I Ogólnopolskim Przeglądzie Dyplomów i Egzaminów Muzycznych o Nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego PRZYGRYWKA. Na pierwszą tego typu imprezę zaprasza Teatr Muzyczny w Toruniu.

Przegląd trwać będzie od 14 do 23 października i zaprezentują się na nim studenci oraz absolwenci wyższych szkół artystycznych. PRZYGRYWKA adresowana jest do studentów szkół artystycznych, publicznych i niepublicznych. Jej celem jest promowanie młodych aktorów, pomoc w rozwoju ich umiejętności oraz integracja środowiska artystycznego początkujących twórców. To pierwsza tego typu impreza w kraju. Od ponad 30 lat w Łodzi odbywa się festiwal szkół teatralnych, w Bydgoszczy zaś forum młodych muzyków. Przeglądu spektakli muzycznych do tej pory nie było. A przecież spektakle muzyczne i musicale to ważny element współczesnej oferty teatralnej – mówi Anna Wołek – dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego.

W Przeglądzie zaprezentuje się sześć zespołów: z Bydgoszczy, Bytomia, Gdyni, Olsztyna i Warszawy. Pokazy odbywać się będą w dniach 21-23 października na scenie Teatru Muzycznego, w pałacu Dąmbskich. Studentów oceniać będzie jury w składzie: Jacek Bończyk, Janusz Grzywacz, Maciej Wojtyszko, Robert Czechowski i Anna Wołek. Werdykt zostanie ogłoszony podczas uroczystej gali 23 października o godz. 19:30.

Bezpłatne wejściówki na pokazy można odbierać w Biurze Obsługi Widza (bow@teatrmuzyczny.torun.pl, 512 982 813), a szczegółowy program spektakli dostępny jest na stronie Teatru (www.teatrmuzyczny.torun.pl). Swoistym preludium PRZYGRYWKI będzie koncert jazzowego Tria Artura Tuźnika w dniu 14 października (godz.19:00), polskiego pianisty mieszkającego w Kopenhadze. Artur Tuznik wraz z Nilsem Davidsenem i Jakobem Høyerem zaprezentują skandynawski freejazz. Kolejną imprezą towarzyszącą Przeglądowi będzie koncert Jacka Bończyka – śpiewającego aktora, i reżysera spektakli muzycznych, a także jednego z jurorów PRZYGRYWKI. 21 października o godzinie 19:00 Jacek Bończyk zaprezentuje kompozycje ze swojej najnowszej płyty „Resume”, będącej podsumowaniem jego drogi artystycznej. Aktor sięgnął do utworów, które ukształtowały go artystycznie i miały wpływ na jego styl.

Uczestnicy Przeglądu będą także mogli wziąć udział w warsztatach choreograficznych oraz księgowych dla artystów prowadzących własną działalność, a 22 października o godzinie 12:00 aktorzy Teatru Polskiego w Wilnie zaprezentują fragmenty „Pana Tadeusza” w oryginalnym języku kresowym.

Partnerem głównym Przeglądu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.

(AS)

PRZYGRYWKA
I Ogólnopolski Przegląd Dyplomów i Egzaminów Muzycznych
o Nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego
14-23 października 2016
Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu

informację wprowadzono: środa 2016-10-12 14:10
ostatnia aktualizacja: niedziela 2016-11-06 12:40

Informacja o finansowaniu strony internetowej

Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Dolne menu strony

Stopka strony

(c) menazeria.eu - wszelkie prawa zastrzeżone
do góry