Wyszukiwanie

:

Treść strony

Patronaty

Gershwin, Bizet

  • piątek 2016-04-22 godz. 19:00
Sławomir Chrzanowski

Toruńska Orkiestra Symfoniczna zaprasza na koncert: GERSHWIN, BIZET, który odbędzie się w najbliższy piątek 22 kwietnia o godzinie 19:00 w Sali Koncertowej CKK Jordanki. Solistą wieczoru będzie pianista Piotr Banasik - zdobywca wielu nagród i wyróżnień na konkursach i festiwalach krajowych oraz zagranicznych. Artysta występuje z koncertami i recitalami w salach koncertowych w Polsce, Europie (Niemcy, Czechy, Francja, Szwajcaria, Ukraina, Słowacja, Włochy) oraz Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Meksyku, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Toruńską Orkiestrę Symfoniczną poprowadzi Sławomir Chrzanowski – dyrektor naczelny i artystyczny Filharmonii Zabrzańskiej.

W programie:

G. Gershwin – Koncert fortepianowy F-dur
G. Bizet – I i II Suita z opery Carmen

George Gershwin nazywany „królem” jazzu jako jeden z najpopularniejszych kompozytorów amerykańskich próbował stworzyć narodową muzykę amerykańską poprzez połączenie elementów muzyki jazzowo-rozrywkowej z symfoniczną. Koncert fortepianowy F-dur napisał w niespełna rok po wielkim sukcesie Błękitnej rapsodii. Podobnie jak słynna Rapsodia dzieło jest zbliżone do jazzu, ale ujęte jest w neoklasyczną trzyczęściową formę. Utwór należy uznać za jeden z najbardziej reprezentatywnych dla muzyki amerykańskiej.

Carmen jest jedną z najpopularniejszych oper w historii muzyki. Wystawiana niemal na wszystkich scenach, wykorzystywana w filmach, kreskówkach, reklamach wielokrotnie adaptowana, znana jest publiczności na całym świecie. Jej kompozytor, Georges Bizet, był znakomitym kolorystą i melodystą, w ciągu kilku taktów potrafi wyczarować magiczny świat. Niestety uznanie zdobył dopiero po śmierci. Suity z Carmen są swoistą mozaiką najpiękniejszych i najbardziej znanych motywów tej wciąż podziwianej opery.

Piątek, 22.04.2016 r., godz.: 19:00
Sala Koncertowa CKK Jordanki
Koncert symfoniczny: Gershwin, Bizet

UWAGA: Koncert bierze udział w akcji "Toruń za pół ceny". Bilety w cenie z rabatem – 15 zł (standardowa cena biletu: 30 zł). Liczba biletów ograniczona – 60 szt. Zakup biletów w cenie specjalnej tylko w kasie CKK Jordanki (Aleja Solidarności 1-3) w dniu koncertu (22.04.2016), w godz. 13.00-19.00.

Podczas koncertu będzie możliwość bezpłatnego pozostawienia dziecka w wieku 5-10 lat pod opieką wykwalifikowanych animatorów kultury w ramach akcji TOS – „Dzieciaki Sym-foniaki” Zapisów można dokonywać pod numerem: 602 253 809 lub mailem: edukacja@tos.art.pl

Galeria

  • miniatura
informację wprowadzono: wtorek 2016-04-19 07:48
ostatnia aktualizacja: środa 2016-04-20 15:50

Informacja o finansowaniu strony internetowej

Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Dolne menu strony

Stopka strony

(c) menazeria.eu - wszelkie prawa zastrzeżone
do góry