Wyszukiwanie

:

Treść strony

Patronaty

Seryjni Poeci i III Turniej Jednego Wiersza im. Jana Parzybrody

  • środa 2016-04-06

Spotkanie z Joanną Oparek i Adamem Wiedemannem poprowadzą Tomasz Dalasiński i Szymon Szwarc.

Promowane książki:

Adam Wiedemann, Metro na Żerań, Biblioteka Poezji Współczesnej, WBPiCAK, Poznań 2016.
Joanna Oparek, Berlin Porn, Poznań 2015.

Joanna Oparek – poetka, pisarka, dramatopisarka. Pracowała jako dziennikarka i scenarzystka. Opublikowała tomy poetyckie: Po kostki w niebie (2003) i Czerwie (2012), powieści: Mężczyzna z kodem kreskowym (2004), Jesień w Nowym Jorku (2006), Loża (2012), sztukę teatralną: Projekt Ameryka (2010). Jako autorka tekstów teatralnych współpracowała z Narodowym Starym Teatrem w Krakowie, brała również udział w międzynarodowym projekcie Kraków-Berlin XPRS. Uczestniczyła w polskich i międzynarodowych projektach kulturalnych łączących literaturę i sztuki plastyczne, publikowała wiersze i prozę w pismach literackich. Aktualnie współpracuje z Teatrem Nowym w Krakowie, gdzie odbyła się premiera jej nowego dramatu Wężowisko. Od 2012 r. współtworzy Scenę 21 w Krakowie, prowadząc działania literackie i teatralne. Jest współzałożycielką Queerowego Centrum Kultury (QCK) i autorką jego manifestu.

Adam Wiedemann (ur. w 1967 r.) – poeta, prozaik, eseista, tłumacz. Publikował m.in. w „Tygodniku Powszechnym”, „Odrze”, „Kresach”, „Nowym Wieku”, „Czasie Kultury”. Był stałym felietonistą w „Res Publice Nowej” i „Przekroju”. W 2008 r. otrzymał Nagrodę Literacką GDYNIA, w kategorii poezja, za tom poetycki Pensum. Laureat Nagrody im. Kościelskich (1999), trzykrotnie nominowany do nagrody NIKE.

Zapraszamy też serdecznie na III już w historii Turniej Jednego Wiersza im. Jana Parzybrody. Odbędzie się w środę 6 kwietnia o 21:00 w Końcu Świata. Zasady takie jak zawsze, chociaż trochę inne, tzn. do godziny 20:45 robimy listę zapisów na turniej. Lista będzie na barze. Pozostałe zasady bez zmian – wiersz podpisany należy przeczytać i złożyć na ręcce Jury. Tym razem będą to znani i cenieni literaci: Adam Wiedemann oraz Joanna Oparek. Nagrodą w konkursie jest 100 zł i publikacja wiersza w "Menażerii".

Przybywajcie, zapraszajcie znajomych i przynoście swoje wiersze!

 

 

Seryjni Poeci / Spotkanie z Joanną Oparek i Adamem Wiedemannem

6 kwietnia 2016, godz. 18:30

Czytelnia CSW

 

III Turniej Jednego Wiersza im. Jana Parzybrody

6 kwietnia 2016, godz. 21:00

Koniec Świata

informację wprowadzono: poniedziałek 2016-04-04 19:16

Informacja o finansowaniu strony internetowej

Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Dolne menu strony

Stopka strony

(c) menazeria.eu - wszelkie prawa zastrzeżone
do góry