Wyszukiwanie

:

Treść strony

Wydarzenia (archiwum)

„Akompaniator” w Teatrze Muzycznym

  • piątek 2018-02-23 - wtorek 2018-03-20

„Akompaniator” Anny Burzyńskiej to sztuka opowiadająca historię divy operowej i szaleńczo zakochanego w niej akompaniatora-pianisty. W spektaklu w reżyserii Adama Sajnuka, który swą premierę będzie mieć 23 lutego w Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrze Muzycznym w Toruniu, w obie role wcielają się doskonale wszystkim znani aktorzy: Edyta Olszówka oraz Piotr Polk.

Opowieść o miłosnej obsesji wraz z rozwojem akcji z początkowej lekkiej opowiastki obyczajowej, w której wypadki toczą się lawinowo a cięte dialogi często wywołują gromki śmiech publiczności – przeobraża się jednak w thriller psychologiczny. Ta zgoła niezabawna historia opowiadająca krok po kroku sceniczne studium szaleństwa, może być dla obojga aktorów dużym wyzwaniem! Edyta Olszówka wprawdzie nie śpiewa w spektaklu arii operowych, ale mimo to przygotowując się do roli pobierała lekcje wokalne. Aktorka także sama zaproponowała obsadzenie Piotra Polka w roli dręczącego miłością jej bohaterkę pianisty, gdyż aktor nie będzie miał problemów z zagraniem utworów Bacha czy Vivaldiego, który jak niewielu wiadomo – ma poza scenicznym, także świetne poza przygotowanie muzyczne.

Do czego może doprowadzić życie w miłosnej ułudzie, żywiące się jedynie wyobraźnią? Odpowiedź na to pytanie będzie można poznać w dniach 23-25 lutego oraz 19-20 marca na dużej scenie Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego przy Rynku Nowomiejskim 28 w Toruniu.

(AS)

 

„Akompaniator”
Scenariusz: Anna Burzyńska
Reżyseria: Adam Sajnuk
Obsada: Edyta Olszówka, Piotr Polk
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Kostiumy: Katarzyna Adamczyk

Premiera: 23 lutego 2018

informację wprowadzono: wtorek 2018-02-20 06:18

Informacja o finansowaniu strony internetowej

Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Dolne menu strony

Stopka strony

(c) menazeria.eu - wszelkie prawa zastrzeżone
do góry