\\ Peryferyjność i graniczność miasta – seminarium
18 czerwca, godz 16-21
miejsce: Galeria Miłość
Ewa Chomicka
Polonistka, etnolożka, animatorka kultury, absolwentka studiów muzealniczych i kuratorskich. Realizatorka projektów badawczych, edukacyjnych, twórczych. Wraz z Tomaszem Rakowskim z Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Warszawskiego i zespołem Kolektywu Terenowego realizowała projekty „Prolog. Nierozpoznane wymiary rozwoju kulturalnego” i „Etnografia – animacja – sztuka”, stanowiące próbę zbudowania nowej perspektywy poznawczej i antropologicznej w dyskusji nt. lokalnego rozwoju. Na co dzień pracuje w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, gdzie koordynuje program rezydencji artystycznych.
Katarzyna Kajdanek
Adiunkt w Zakładzie Socjologii Miasta i Wsi Instytutu Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Zainteresowania badawcze lokuje w obszarze socjologii miasta (szczególnie interesuje się procesem suburbanizacji) i socjologii wsi (uwagę poświęca rozwojowi wielofunkcyjnemu wsi). Autorka dwóch książek o współczesnej suburbanizacji w Polsce: "Pomiędzy miastem a wsią" oraz "Suburbanizacja po polsku".
Aleksandra Lewandowska
Absolwentka geografii, ochrony środowiska i filozofii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, obecnie doktorantka w Katedrze Studiów Miejskich i Rozwoju Regionalnego, Wydziału Nauk o Ziemi UMK w Toruniu, jej zainteresowanie badawcze oscylują wokół zagadnień związanych z geografią miasta, geografią społeczno-ekonomiczną, ekologią miasta, rozwojem zrównoważonym i ochroną środowiska
Anna Stasiak
Dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Toruniu. Przedmiotem działania MPU jest sporządzanie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego oraz wykonywanie studiów, analiz i koncepcji dotyczących rozwoju przestrzennego Torunia.
Konrad Burzyński
Pracownik socjalny Miejskiego Ośrodka Opieki Społecznej zajmujący się młodzieżą z osiedla socjalnego na ulicy Olsztyńskiej w Toruniu. Zajmuje się edukacją, a także krytyką muzyczną.