Wyszukiwanie

:

Treść strony

Wydarzenia

Kwiecień w Wozowni

  • piątek 2016-04-01 - niedziela 2016-05-08

W kwietniu Galeria Sztuki Wozownia zaprasza na cztery nowe wystawy, wykład oraz Dzień Wolnej Sztuki i bezpłatny wstęp w ramach akcji „Toruń za pół ceny”.

Już 1 kwietnia (to nie Prima aprilis!) o godzinie 18:00 odbędą się wernisaże trzech ekspozycji. Sebastian Kłosowski, w „Bez ujścia” / „Without issue” zaprezentuje instalacje zbudowane według swoistego planu OBIEKT przestrzeń SŁOWO, w których obiekty znane i rozpoznawalne tworzą tylko powierzchniową warstwę, lecz gdy jesteśmy w stanie zadać pytanie (my jako odbiorca) otwiera się nowa, często nieczytelna i niezrozumiała przestrzeń.

Justyna Olszewska w swoich wideoperformance'ach „Autotomia” (wideo + obiekt, 2016), po raz kolejny wejdzie w relacje z materią. Obiekty, z którymi będzie obcować z założenia mają ulegać ciągłym transformacjom – posiadają pamięć dotyku, a właściwie dotyk pamięci. Wystawa Justyny Olszewskiej jest zapowiedzią większego cyklu, którego odsłona planowana jest na luty 2017 roku.

Wystawa Michała Smandka „Słońce Ziemi zgasło”, otwiera cykl prezentacji dotykających problematyki związanej z podróżami współczesnych artystów oraz wykorzystywaniem zdarzeń i obiektów napotkanych w drodze, jako tworzywa działań twórczych. Wystawa zawiera m.in. prace z cyklu „Prognostyk”, wykonane podczas podróży po włoskich wulkanach.

Od 12 kwietnia w Wozowni będzie można zobaczyć wystawę „Bodygraphy” Małgorzaty Dawidek, prezentującą najnowsze prace artystki, których główny wątek rozwija się wokół aktu ciałopisania. Obok tytułowego zbioru realizacji wideo 'Bodygraphy' („Ciałografii”), zostanie zaprezentowany cykl wielkoformatowych rysunków pisanych 'Repository' („Repozytorium”) oraz seria fotografii 'Body Texts' („Teksty Ciała”).

We wtorek 19 kwietnia, podczas wykładu z cyklu "artysta jako naukowiec" prof. dr hab. Piotr Zawojski z Zakładu Filmoznawstwa i Wiedzy o Mediach UŚ w Katowicach oraz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, odpowie na pytanie: "Czy istnieje klasyka (i klasycy) sztuki nowych mediów?". "Klasyczne dzieła sztuki nowych mediów" to pionierska w Polsce książka prezentująca 25 kanonicznych dzieł reprezentujących sztuką nowych mediów w autorskim wyborze polskich znawców tego zagadnienia. Tematem wykładu będzie pokazanie, na wybranych przykładach artystów prezentowanych w książce, jak możliwe jest tworzenie pewnego kanonu dzieł i artystów nowych mediów.

23 kwietnia w Dzień Wolnej Sztuki Galerię Wozownia będzie można zwiedzać bezpłatnie i powoli, skupiając się tylko na kilku wybranych eksponatach. Przyjrzymy się pracom z aktualnych wystaw czasowych. Przy każdym dziele wolontariusze pomagać będą w oglądaniu sztuki – pobudzą do refleksji oraz zainspirują do zastanowienia się nad każdą z prac…

Wstęp bezpłatny do Wozowni obowiązuje także w dniach 22-24 kwietnia, w ramach akcji „Toruń za pół ceny”.

 

(AS)

 

 

Sebastian Kłosowski

„Bez ujścia” / „Without issue”

1 kwietnia (piątek), godz. 18

 

Justyna Olszewska

„Autotomia” (wideo + obiekt, 2016)

otwarcie wystawy 1 kwietnia, godz. 18

 

Michał Smandek

„Słońce Ziemi zgasło”

otwarcie wystawy 1kwietnia, godz. 18

wystawy czynne do 3 maja 2016

wystawa z cyklu:

Laboratorium sztuki 2016. Artysta jako podróżnik

kuratorka: Maria Niemyjska

 

Małgorzata Dawidek

„Bodygraphy”

wernisaż: 12 kwietnia 2016 (wtorek), godzina 18.00

wystawa czynna do 8 maja 2016

 

Piotr Zawojski

"Czy istnieje klasyka (i klasycy) sztuki nowych mediów?"

19 kwietnia (wtorek) 2016, godz. 17:00 lub18:00

Wykład z cyklu: "artysta jako naukowiec"

Kuratorka: Małgorzata Jankowska

 

Dzień Wolnej Sztuki

23.04.2016 (sobota), godz. 12:00-13:00

wstęp wolny

 

„Toruń za pół ceny”

22-24 kwietnia, 11:00 – 18:00

informację wprowadzono: wtorek 2016-03-22 22:54
ostatnia aktualizacja: wtorek 2016-03-22 23:09

Informacja o finansowaniu strony internetowej

Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Dolne menu strony

Stopka strony

(c) menazeria.eu - wszelkie prawa zastrzeżone
do góry