Wyszukiwanie

:

Treść strony

Wydarzenia

Bajowe Bleee…

  • sobota 2016-02-20 - piątek 2016-02-26

W Teatrze „Baj Pomorski” trwają intensywne próby do musicalu Maliny Prześlugi „Bleee…” w reżyserii Laury Słabińskiej. Swoją prapremierę w tej samej reżyserii „Bleee…” miał w Teatrze Maska w Rzeszowie w 2011 roku. To opowieść o motylku wyrzuconym z Królestwa Motyli i skazanym na odsiadkę w autobusie na pętli przy ul. Kaczej (!). W muzycznym spektaklu dla dzieci, inspirowanym musicalem Milosa Formana "Hair", będzie dużo śpiewu, muzyki i tańca w planie aktorskim oraz lalkowym. W historii o tym, że każdy z nas jest wyjątkowy, mali widzowie (od lat 6) dowiedzą się także, że zamknięci w autobusie bohaterowie akceptują nie tylko swoją "inność" i boją się wyjść na zewnątrz, ale również czują się ze sobą dobrze. Tak jak hippisi, którzy w latach 60-tych ubiegłego wieku stworzyli coś na kształt komuny i zaakceptowali fakt, że są wyrzutkami społeczeństwa skazanymi tylko na siebie.

W musicalu „Bleee…” zagrają Edyta Łukaszewicz-Lisowska, Grażyna Rutkowska-Kusa, Marta Parfieniuk-Białowicz, Andrzej Korkuz, Mariusz Wójtowicz, Andrzej Słowik, panowie techniczni oraz w głównej roli Pazia Królowej Krzysztof Grzęda.

Musical reżyseruje Laura Słabińska, znana w Teatrze „Baj Pomorski” z inscenizacji "Romea i Mrówki” oraz asysty przy reżyserii "Ślubu". Scenografię przygotowuje Marika Wojciechowska (realizowała w Teatrze Baj Pomorski "Dzieci z Bullerbyn”); choreografię lalek i aktorów przygotowuje Jacek Gębura (Dyrektor artystyczny Teatru Tańca Współczesnego ARKA, tancerz Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu, obecnie kierownik baletu Sceny Tańca Capitol i wykładowca tańca współczesnego w Studium Tańca MTT we Wrocławiu). O oprawę muzyczną zadba doskonale znany w Baju Piotr Nazaruk (kompozytor muzyki do "Makbeta", "Jabłoneczki", "Jaskółeczki", "Afrykańskiej opowieści" i "Ślubu"). Spektakl trwa 50 minut. Poza premierą grany będzie także od 23 do 26 lutego.

 

(AS)

 

Malina Prześluga, „Bleee…”
reż. Laura Słabińska
premiera: 20 lutego 2016
Teatr „Baj Pomorski” w Toruniu

informację wprowadzono: wtorek 2016-02-09 10:41
ostatnia aktualizacja: czwartek 2016-02-11 21:51

Informacja o finansowaniu strony internetowej

Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Dolne menu strony

Stopka strony

(c) menazeria.eu - wszelkie prawa zastrzeżone
do góry