Wyszukiwanie

:

Treść strony

Wydarzenia

Nieskończona historia w Horzycy

  • sobota 2016-01-16
Teatr W. Horzycy, fot. Daria Szczecińska

16 stycznia na Dużej Scenie Teatru im. Wilama Horzycy odbędzie się premiera „Nieskończonej historii” Artura Pałygi w reżyserii Małgorzaty Warsickiej. Teatr do współpracy przy tej produkcji zaprosił reżyserkę, która w maju 2015 roku otrzymała nagrodę „Najlepszy Debiut Reżyserski” podczas 3. Festiwalu Debiutantów „Pierwszy Kontakt” za spektakl „Jakobi i Leidental” (o tym wspaniałym przedstawieniu pisaliśmy w numerze 27. „Menażerii”).

Zwykła kamienica. W niej zaprzyjaźnione staruszki, młoda matka, kłótliwa para, suka Aza. Ich życie toczy się tym samym torem, dzień po dniu. Jednocześnie tuż za ich plecami kryje się tajemnica. Nie odstępuje ich ani na krok. Czasem tylko ją przeczuwają, a czasem wyraźniej daje o sobie znać – na przykład wtedy, gdy umiera pani Dworniczkowa. „Nieskończona historia” jest jak utwór muzyczny spleciony z codziennych spraw ¬ zasłyszane w domu, w pracy czy na ulicy, mają swój własny rytm, którego na co dzień nie dostrzegamy. Wspólnego tonu szukają w niej różne postaci i emocje, rozpięte między tym, co śmieszne i wzniosłe, poważne i banalne. Twórcy z dystansem i humorem szukają odpowiedzi na najważniejsze pytania, a ich podstawowym narzędziem staje się muzyka – wychodząc od formy barokowego chóru i na radiowej transmisji na żywo kończąc.

Spektakl swoją premierę będzie miał 16 stycznia 2016 r. o godz. 19.00, oprócz tego zostanie zagrany 17, 20 i 21 stycznia, a 19 stycznia Teatr im. W. Horzycy zaprasza na Studencki Wtorek, kiedy po spektaklu odbędzie się spotkanie z twórcami.
Obsada: Anna Magalska-Milczarczyk, Ewa Pietras, Matylda Podfilipska, Julia Sobiesiak, Mirosława Sobik, Teresa Stępień-Nowicka, Jarosław Felczykowski, Paweł Kowalski, Tomasz Mycan, Arkadiusz Walesiak, Grzegorz Wiśniewski i Bartosz Woźny.

(AS)

 

Artur Pałyga, „Nieskończona historia”
Reżyseria: Małgorzata Warsicka
Scenografia: Marcin Chlanda
Muzyka: Karol Nepelski
Ruch sceniczny: Dawid Lorenc
Kostiumy: Grupa Mixer
Premiera 16 stycznia 2016

 

Galeria

  • miniatura
informację wprowadzono: niedziela 2016-01-03 22:44
ostatnia aktualizacja: niedziela 2016-01-03 22:47

Informacja o finansowaniu strony internetowej

Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Dolne menu strony

Stopka strony

(c) menazeria.eu - wszelkie prawa zastrzeżone
do góry