Wyszukiwanie

:

Treść strony

Patronaty

MOVIE MÓWI PROJECT

  • czwartek 2015-09-10 godz. 18:15

WIELKIE OTWARCIE SEZONU FILMOWEGO 

STERN / UŁANOWSKI / TACHER

 

10 września, po wakacyjnej przerwie, Akademicka Przestrzeń Kulturalna WSG wraca z MOVIE MÓWI PROJECT – autorskim cyklem filmowym Magdaleny Wichrowskiej, krytyczki i historyczki kina. Tym razem autorka zaprasza bydgoszczan na JESIEŃ z DOKUMENTEM! Dokument filmowy w ostatnich latach jest gatunkiem bezdomnym, skazanym na kiepski czas antenowy i nieobecność w repertuarze kin. Tymczasem festiwale filmowe na całym świecie, a nade wszystko ich frekwencja, pokazują, jak bardzo spragniona tej formy wypowiedzi artystycznej jest publiczność. MOVIE MÓWI PROJECT – „Jesień z dokumentem” to cztery projekcje filmowe (wrzesień-grudzień) wraz z komentarzem naukowców, twórców i animatorów kultury z Bydgoszczy, które zainauguruje wystawa fotografii i koncert!

 

„Bert Stern. Prawdziwy Madman” / reż. Shannah Laumeister godz. 18.15

 

Cykl jesienny startuje 10 września o godz. 18.15 projekcją filmu „Bert Stern. Prawdziwy Madman” z komentarzem fotografa Łukasza Ułanowskiego. Sophia Loren, Liz Taylor, Shirley MacLaine, Barbra Streisand, Madonna, Scarlett Johansson – wszystkie one znalazły się na zdjęciach słynnego amerykańskiego fotografa Berta Sterna, autora kultowej sesji „sypialnianej” z Marilyn Monroe i zdjęcia wykorzystanego na plakacie „Lolity” Stanley’a Kubricka. Obraz „Bert Stern. Prawdziwy Madman” jest intymnym portretem zrealizowanym przez muzę i życiową partnerkę artysty.

 

„Ochłapy” – wernisaż wystawy Łukasza Ułanowskiego / kuratorka: dr Natalia Mrozkowiak 

godz. 20.00

 

Zaraz po projekcji o godz. 20.00 odbędzie się wernisaż wystawy Łukasza Ułanowskiego. OCHŁAPY Ułanowskiego odnoszą się do wartości obrazu w dzisiejszych czasach, w szczególności obrazu istniejącego w masowym obiegu. Fotografie odwołują się bezpośrednio do słownikowej definicji ochłapu, zachowując przy tym aspekt metaforyczny. Wystawa jest próbą ukazania, jak łatwo odpowiednie narzędzia promocji i kreacja profesjonalizmu, będące jedynie otoczką idei, wartości i przekazu, potrafią skłonić nas do konsumpcji. Łukasz Ułanowski urodził się w 1991 roku. Jest absolwentem Technikum Fototechnicznego i kulturoznawstwa Wyższej Szkoły Gospodarki ze specjalizacją „Fotografia i techniki multimedialne”. Działa i tworzy w zakresie fotografii i jej technik. Związany z Muzeum

Fotografii w Bydgoszczy. Zwycięzca ogólnopolskiego konkursu fotograficznego: Photo Grants Challenge „Sztuka Wolności”, organizowanego przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, uczestnik II etapu „DEBUTS 2015”.

 

TACHER – koncert  godz. 21.00

 

Wieczór inaugurujący cykl filmowy zakończy koncert! TACHER to autorski projekt Maćka Tachera, wokalisty zespołu Manchester. Artysta w swojej solowej twórczości balansuje na pograniczu różnych gatunków muzycznych. Punktem wyjścia jest dla niego niebanalna piosenka – impresyjna, oniryczna, czasem pół żartem, pół serio. Wszystko to aranżacyjnie zamknięte w minimalistycznym, akustycznym trio. Oprócz Maćka Tachera skład współtworzą: Iza Król (śpiew, instrumenty dęte), Maciej Olesiński (śpiew, gitara). Maciek Tacher urodził się w 1979 roku w Koszalinie. Jest absolwentem filozofii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Obecnie przygotowuje solową płytę z własnymi kompozycjami i tekstami. Z zespołem Manchester ma na koncie dwie płyty długogrające, występy na wielu festiwalach (Jarocin, Węgorzewo, Opole, Top Trendy) oraz liczne nagrody, m.in. na sopockim festiwalu Top Trendy, na którym w 2008 roku zdobył wraz z zespołem dwie główne nagrody – publiczności i internautów. 

 

Spotkanie w ramach projektu MOVIE MÓWI PROJECT zrealizowano dzięki wsparciu finansowemu miasta Bydgoszczy.

 

Patroni medialni: Menażeria / Bulwar Filmowy / Czytnik Kultury

 

 

MOVIE MÓWI PROJECT #16 – WIELKIE OTWARCIE SEZONU FILMOWEGO!

10 września, czwartek, godz. 18.15 APK, ul. Królowej Jadwigi 14

 

WSTĘP WOLNY

 

Galeria

  • miniatura
  • miniatura
  • miniatura
  • miniatura
  • miniatura
  • miniatura
informację wprowadzono: wtorek 2015-09-01 06:39
ostatnia aktualizacja: czwartek 2015-09-24 20:35

Informacja o finansowaniu strony internetowej

Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Dolne menu strony

Stopka strony

(c) menazeria.eu - wszelkie prawa zastrzeżone
do góry