Wyszukiwanie

:

Treść strony

Patronaty

Literaci po godzinach / Seryjni Poeci: Piotr Sommer

  • czwartek 2015-03-19 godz. 19:00

W czwartek 19 marca 2015 o godzinie 19.00 Czytelnia im. Sömmerringów zaprasza na kolejnych Seryjnych Poetów w sile jednego poety – Piotra Sommera.

Piotr Sommer urodzony 13 kwietnia 1948 w Wałbrzychu to polski poeta, eseista, tłumacz współczesnej poezji anglosaskiej, redaktor naczelny „Literatury na świecie”. Laureat wielu nagród, m.in. Nagrody im. Barbary Sadowskiej, Nagrody Kościelskich (1988) i Nagrody Poetyckiej Silesius za całokształt twórczości (2010). Nominowany do Nagrody Literackiej Nike w 2006 i w 2010. Autor kilkunastu książek poetyckich i krytycznoliterackich, redaktor wielu ważnych antologii (m.in. prezentujących współczesną poezję amerykańską, angielską i irlandzką). Pisze także wiersze dla dzieci. Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i PEN Clubu. Mieszka pod Warszawą.

Spotkanie będzie promocją zbioru wierszy wybranych Piotra Sommera pt. „Po ciemku też".

„Kilka wierszy z poprzedniego wyboru wyjmuję, kilka innych dokładam – czasem w postaci zmienionej, żeby lepiej pojąć sens kłótni, jakie toczyłem z nimi od czasu pierwodruków. Tzw. poprawki zdarzają się i tam, gdzie wszystko odbywało się bezkonfliktowo. Gdzieniegdzie zmian dawnej kolejności domagał się format książki. Ściślej dały się ułożyć sklejone z obu wydań Wiersze ze słów (2009, 2012). Dwie nowe wsuwki – »Traktat o rzeczowości« i »Z rzeczy wszelkich« – nie zgadzają się z podtytułem. Niech coś się z czymś nie zgadza. (…)”
(Od autora)

Prowadzenie: Malina Barcikowska, Szymon Szwarc.

Seryjni Poeci to cykl spotkań promujący książki ukazujące się w ramach Wielkopolskiej Biblioteki Poezji oraz Biblioteki Poezji Współczesnej.

Organizatorzy: Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, Czytelnia im. Sömmerringów (CSW Toruń) oraz Stowarzyszenie Kulturalno-Artystyczne „Megafon”.

informację wprowadzono: wtorek 2015-03-17 20:23
ostatnia aktualizacja: piątek 2015-03-27 22:21

Informacja o finansowaniu strony internetowej

Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Dolne menu strony

Stopka strony

(c) menazeria.eu - wszelkie prawa zastrzeżone
do góry